Facebook Twitter Instagram
    Trending
    • Reisbureau voor mensen met een fysieke beperking opgericht
    • FloraNL verlegt koers en richt zich op klant bloemisten
    • 10 vragen aan Bart Spandaw: ‘Mijn manier om te groeien is door actief te zijn in netwerken’
    • 10 vragen aan Marieke Pijler: ‘Ik maak ondernemers onvergelijkbaar’
    • 10 vragen aan Remco Coerman: ‘Ik wil een autoriteit worden op het gebied van het locatie-ongebonden wonen’
    • World Parkinson Day: Ernst Daniël Smid sprak over leven met Parkinson
    • MediKIT lanceert pilot automatische postverwerking huisartsen
    • Marc van Eck, Eric Kramer en Kimberly Ofori in Raad van Advies sociaal netwerk Follow
    Facebook Twitter Instagram
    Login
    Wees Meer
    • Home
    • Artikelen
      1. Duurzaamheid
      2. Gezondheid
      3. Financieel
      4. Maatschappelijk
      5. Ontwikkeling
      6. Zichtbaarheid
      Featured

      NL Cares zoekt vrijwilligers voor de Warme Winter Weken

      By Redactie Weesmeer30/11/20210
      Recent

      10 vragen aan Bart Spandaw: ‘Mijn manier om te groeien is door actief te zijn in netwerken’

      28/04/2025

      10 vragen aan Marieke Pijler: ‘Ik maak ondernemers onvergelijkbaar’

      24/04/2025

      10 vragen aan Remco Coerman: ‘Ik wil een autoriteit worden op het gebied van het locatie-ongebonden wonen’

      17/04/2025
    • Nieuws

      Reisbureau voor mensen met een fysieke beperking opgericht

      21/05/2025

      FloraNL verlegt koers en richt zich op klant bloemisten

      14/05/2025

      Marc van Eck, Eric Kramer en Kimberly Ofori in Raad van Advies sociaal netwerk Follow

      07/04/2025

      Woning verkopen in Ede: wat u moet weten

      28/03/2025

      Enliven lanceert inclusieprogramma na succesvolle pilot bij Microsoft Nederland

      25/03/2025
    • Over ons
      • Visie
      • Contact
    Wees Meer
    You are at:Home»Artikelen»Gezondheid»Voeding»Op weg naar … Voeding in het openbaar vervoer

    Op weg naar … Voeding in het openbaar vervoer

    1
    By Voyca Bronsgeest on 29/01/2016 Voeding
    Op Weg naar Voeding in het openbaar vervoer

    Op weg naar … Voeding in het openbaar vervoer

    Diëtist Voyca Bronsgeest over voeding in het openbaar vervoer en de keuzes die men maakt.

    Tijdens mijn wekelijkse ritje in de trein en de metro vind ik het heerlijk om een beetje mensen te kijken. De meeste zitten tegenwoordig diep verzonken in hun telefoon of tablet, slecht een enkeling leest zijn/haar krantje.

    Het ov is voor mensen vaak ook een moment om wat te eten. Het is in duidelijk dat het bordje ‘NIET ETEN EN DRINKEN’ door velen wordt genegeerd.

    Lees ook: De actualiteiten in voedingsland: veel te doen rondom voeding

    Als diëtist vind ik het erg interessant om te zien wat men eet en ik vraag me altijd af wat hun reden is om voor een bepaald voedingsmiddel te kiezen. Kiest men bijvoorbeeld voor die mueslireep omdat deze ‘gezond’ is of eten ze hem omdat ze het lekker vinden? Heeft diegene met een Turkse pizza de verleiding niet kunnen weerstaan omdat de geur in de stationshal te aanwezig was, of had hij vanmorgen al besloten om vanmiddag een Turkse pizza te halen?

    Onwetendheid over voeding

    Tijdens mijn consulten, maar ook in gesprekken met vrienden en familie merk ik dat er veel onwetendheid is op het gebied van voeding. Het is als consument ontzettend lastig om uit al die reclames, voedingshypes en mensen die zeggen iets van voeding te weten te filteren wat wel en niet waar is.

    Superfoods

    Een voorbeeld hiervan is de hype met de Superfoods. De term Superfood is niet beschermd en kan dus op elk voedingsmiddelen worden vermeld.

    Lightproducten en zoetstoffen

    Eveneens ‘light’, ook die term lijkt altijd op een gezonde keuze te duiden. Light mag op een product staan wat 33% minder calorieën of vetten of suiker bevat dan een soortgelijk product. Omdat light niet staat voor 33% minder calorieën en vetten en suikers is het dus toegestaan iets light te noemen waar 33% minder vet in zit maar bijvoorbeeld 50% suiker aan is toegevoegd.

    Lightproducten zijn een gezondere keus als het om zuivelproducten en light frisdranken gaat. In de zuivelproducten wordt bij lightproducten vaak de vetten verminderd en vervangen door water. Bij een light frisdrank worden de suikers vervangen door zoetstoffen.

    Over zoetstoffen zijn veel negatieve berichten in de media. Uit de onderzoeken die ik heb gelezen en die naar mijn mening betrouwbaar zijn gebleken dat de meeste zoetstoffen pas gevaarlijk worden wanneer je meer dan 5 liter van de desbetreffende drank drinkt, dag in dag uit. Daar komt de gemiddelde Nederlander gelukkig niet aan. Een glaasje light of zero kan echt geen kwaad en is toch een flinke besparing op je calorie-inname en met name op je intake van toegevoegde (Lees nutteloze) suikers.

    Suiker

    Die nutteloze suikers zie ik trouwens veel voorbij komen in het ov. Het ene blikje energiedrank na het andere blikje komt voorbij gewandeld en neemt plaats op een vrij plekje in de trein/metro. Op zo’n moment ben ik geneigd om 9 suikerklontjes te pakken en te zeggen ‘eet smakelijk!’ Niet om met het vingertje te wijzen, maar puur voor die bewustwording.

    Ouders die hun kinderen van de energiedrankjes af willen helpen, kunnen het eens proberen door ze 9 suikerklontjes te geven en deze in dezelfde snelheid te laten opeten als ze een blikje leegdrinken.

    Sta open voor nieuwe gewoontes

    O, bijna vergeet ik uit te stappen, zo diep was ik verzonken in mijn gedachten om ideeën te bedenken om de wereld een stukje bewuster te maken. Zorg dat je gewoontes niet te gewoon worden en sta open voor nieuwe. Create new habits!

    Je las dit artikel op WeesMeer, hét nieuwsplatform voor ondernemers met ambitie

    Altijd op de hoogte blijven van ons laatste nieuws? Abonneer je dan op onze nieuwsbrief.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Voyca Bronsgeest

      Bij Capri een stichting voor hartrevalidatie in Rotterdam werk ik als diëtiste. Ik verzorg de voorlichting 'Risicofactoren en gezonde voeding' voor de deelnemers. Daarnaast begeleid ik de groep naar een gezond gewicht. Hierbij komen elke week andere onderwerpen aan bod die te maken hebben met voeding. Naast de voorlichting en de groepsbegeleiding begeleid ik ook deelnemers één op één. Daarnaast geven we presentaties over gezond koken.

      Related Posts

      Arnhems wijnhuis Robbers & van den Hoogen trekt miljoeninvestering aan

      22/01/2025

      Mike Smid: “De meeste ondernemers overschatten zichzelf”

      24/07/2024

      Alex Kartsel: “Je visie en doelen zijn de drijvende kracht achter je bedrijfssucces”

      22/06/2024

      1 reactie

      1. Liza Mets on 30/01/2016 12:01 pm

        Voyca, heel leuk geschreven. Hoop in de toekomst meer blogs van je te kunnen lezen en ook nog veel van je te kunnen leren wat betreft voeding. Heel veel succes ermee.
        Groetjes Liza

      Leave A Reply

      Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

      • LinkedIn
      • Facebook
      • Twitter
      About

      Help mee om WeesMeer verder uit te bouwen.

      Deel je onze visie en wil je een bijdrage leveren aan het verder uitbouwen van WeesMeer?

      Stuur een mail naar info@weesmeer.nl en laten we de mogelijkheden bespreken.

      Recent posts

      Reisbureau voor mensen met een fysieke beperking opgericht

      21/05/2025

      FloraNL verlegt koers en richt zich op klant bloemisten

      14/05/2025

      10 vragen aan Bart Spandaw: ‘Mijn manier om te groeien is door actief te zijn in netwerken’

      28/04/2025
      Categorieën
      Copyright © 2023 | www.WeesMeer.nl
      • Privacy
      • Visie
      • Contact

      Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

      Sign In or Register

      Welcome Back!

      Login to your account below.

      Lost password?
      We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze site zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van deze site, gaan we ervan uit dat je ermee instemt.Ok