Facebook Twitter Instagram
    Trending
    • Drukwerkdeal vernieuwt machinepark: minder inkt & energieverbruik, meer snelheid & kwaliteit
    • 10 vragen aan Charles Smeets: ‘De overstap naar duurzame energie moet via het hoofd naar het hart’
    • Reisbureau voor mensen met een fysieke beperking opgericht
    • FloraNL verlegt koers en richt zich op klant bloemisten
    • 10 vragen aan Bart Spandaw: ‘Mijn manier om te groeien is door actief te zijn in netwerken’
    • 10 vragen aan Marieke Pijler: ‘Ik maak ondernemers onvergelijkbaar’
    • 10 vragen aan Remco Coerman: ‘Ik wil een autoriteit worden op het gebied van het locatie-ongebonden wonen’
    • World Parkinson Day: Ernst Daniël Smid sprak over leven met Parkinson
    Facebook Twitter Instagram
    Login
    Wees Meer
    • Home
    • Artikelen
      1. Duurzaamheid
      2. Gezondheid
      3. Financieel
      4. Maatschappelijk
      5. Ontwikkeling
      6. Zichtbaarheid
      Featured

      NL Cares zoekt vrijwilligers voor de Warme Winter Weken

      By Redactie Weesmeer30/11/20210
      Recent

      Drukwerkdeal vernieuwt machinepark: minder inkt & energieverbruik, meer snelheid & kwaliteit

      12/06/2025

      10 vragen aan Charles Smeets: ‘De overstap naar duurzame energie moet via het hoofd naar het hart’

      05/06/2025

      10 vragen aan Bart Spandaw: ‘Mijn manier om te groeien is door actief te zijn in netwerken’

      28/04/2025
    • Nieuws

      Reisbureau voor mensen met een fysieke beperking opgericht

      21/05/2025

      FloraNL verlegt koers en richt zich op klant bloemisten

      14/05/2025

      Marc van Eck, Eric Kramer en Kimberly Ofori in Raad van Advies sociaal netwerk Follow

      07/04/2025

      Woning verkopen in Ede: wat u moet weten

      28/03/2025

      Enliven lanceert inclusieprogramma na succesvolle pilot bij Microsoft Nederland

      25/03/2025
    • Over ons
      • Visie
      • Contact
    Wees Meer
    You are at:Home»Artikelen»Ontwikkeling»Persoonlijke ontwikkeling»Geluk ervaren? Hack your brain

    Geluk ervaren? Hack your brain

    0
    By Liane den Hartog on 29/08/2018 Persoonlijke ontwikkeling
    brainhack Geluk ervaren? Hack your brain

    Geluk ervaren? Hack your brain

    Geluk ervaren? Hack your brain. Stel dat ik NU mijn brein voor de gek zou kunnen houden en hem (of haar) kan laten geloven dat ik gelukkig bèn?

    1, 2, 3, 4, … komt er nog wat van?

    Ik wacht nu al zo lang … Wanneer word ik nu echt gelukkig? Wanneer ik een leuke partner heb? Of wanneer ik meer geld heb? Wanneer mijn schoonmoeder is geëmigreerd of ik leuker werk heb?

    Ik merkte op een goed moment dat ik zat te wáchten op geluk. Alsof het iets was dat door gratie Gods een keer op mijn hoofd mocht vallen.

    Wachten op geluk

    Vragen schoten door me heen: Is ‘gelukkig worden’ een toekomstbeeld waar je naar streeft? En wat geloof ik eigenlijk? Is het iets dat binnen handbereik ligt of is het eerder voor iemand anders weggelegd? Voelt het als een loterij die je nog moet winnen (en je absoluut geen idee hebt waar je dat lot moet bemachtigen)?

    Stroomstootjes van Geluk

    Zijn er momentjes dat je geluk ervaart? Bijvoorbeeld wanneer je die dag je eerste slok van je cappuccino neemt of met een wit wijntje op het terras zit? Wanneer alle stoplichten mee zitten of als er iemand met je flirt?

    Komt bij jou ‘gelukkig zijn’ in de vorm van korte stroomstootjes, oftewel Geluksmomentjes? Of is het een constante ondertoon die als een achtergrondmuziekje bij je aanwezig is?

    Geluk zoeken

    Je kent die uitspraak vast wel: ‘geluk creëer je zelf’ of ‘geluk heb je zelf in de hand’. Oh, is dat zo? Mooi, hoe dan? Welke toverspreuk moet ik ervoor uitspreken? Welke opoffering moet ik ervoor doen om geluk te ervaren?

    Vaak hangen we bepaalde voorwaarden aan ‘gelukkig worden’ (waardering van anderen, promotie, mooier huis, etc). Vervolgens gaan we die voorwaarden najagen in de verwachting dat we dán gelukkig zijn. Het slechte nieuws is dat als je die voorwaarden hebt bereikt, het geluk vaak slechts een geluksmomentje is en geen constante ondertoon.

    Het is een contradictie om je geluk te laten afhangen aan voorwaarden. Je komt dan namelijk altijd bedrogen uit. Zodra je die ene wens vervuld hebt, zoek je alweer een andere voorwaarde. Je hopt van de ene voorwaarde naar de andere in de hoop dat je gelukkig zal zijn/blijven.

    Hack your brain

    Wil je stoppen met hoppen? Dat sta je voor een belangrijke keuze; wachten op gelukkig worden of nu geluk voelen.

    Er zal altijd een reden zijn om je niet gelukkig te voelen. Redenen zat kan ik je vertellen. Te dik, niet spontaan genoeg, geen stoere auto (ja, voor sommigen is dit echt nog een dingetje hoor), verdient te weinig, niet genoeg likes op Facebook.

    Maar, wat nou als ik eens niet gingen wachten totdat ik gelukkig zou wórden?

    Stel dat ik NU mijn brein voor de gek zou kunnen houden en hem (of haar) laten geloven dat ik gelukkig bèn? Dus nu aan dingen denken waar ik gelukkig van word?

    Kies maar iets uit: lekkere seks, chocolade, lentezon, een prachtige glimlach van een vreemde, mooie chick op een strand, ik doe maar een gooi. Net zolang totdat we ons vanbinnen gelukkig voelen.

    Verantwoordelijkheid nemen voor mijn geluksgevoel

    Nadat ik de keuze had gemaakt om me nu gelukkig te gaan voelen in plaats van te gaan wachten en zoeken, ging ik elke ochtend als een trouwe Boeddha (maar dan met mijn muesli op schoot) mijn brain hacken. Ik dacht aan fijne dingen waar ik blij en dankbaar van werd. Mijn ego kwam wel in opstand, maar ik liet me niet gek maken. Ik zou verantwoordelijkheid nemen voor mijn geluksgevoel.

    Het duurde even en het veranderde natuurlijk geen moer aan mijn huidige situatie, maar ik voelde me wel gelukkig. Ha, ben ik mooi niet meegesleurd in de modderpoel van ellende. En, de bonus, ik had meer energie en een heldere geest om de negatieve situatie aan te pakken.

    ‘Geluk kun je creëren’ is dus een beetje onzin. Er zal altijd wel iets zijn om je rot door te voelen. Leven heet dat.

    Maar we kunnen het leven wel een beetje hacken door ons gelukkig te voelen. Gun jezelf een drugs-shot dat ‘geluk’ heet. Het is een heerlijke verslaving.

    Wanna hit? Hack your brain

    Geluk is:

    • een Fata Morgana
    • iets wat ooit nog zal komen
    • aan voorwaarden gebonden
    • niet voor mij weggelegd

    Je las dit artikel op WeesMeer, hét nieuwsplatform voor ondernemers met ambitie

    Altijd op de hoogte blijven van ons laatste nieuws? Abonneer je dan op onze nieuwsbrief.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Liane den Hartog
    • Website

    Related Posts

    ‘Bij Gigaleads werken heel ambitieuze mensen, die het uiterste uit zichzelf willen halen’

    17/10/2024

    Mike Smid: “De meeste ondernemers overschatten zichzelf”

    24/07/2024

    Het potentieel van snellezen

    25/06/2024

    Leave A Reply

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

    • LinkedIn
    • Facebook
    • Twitter
    About

    Help mee om WeesMeer verder uit te bouwen.

    Deel je onze visie en wil je een bijdrage leveren aan het verder uitbouwen van WeesMeer?

    Stuur een mail naar info@weesmeer.nl en laten we de mogelijkheden bespreken.

    Recent posts

    Drukwerkdeal vernieuwt machinepark: minder inkt & energieverbruik, meer snelheid & kwaliteit

    12/06/2025

    10 vragen aan Charles Smeets: ‘De overstap naar duurzame energie moet via het hoofd naar het hart’

    05/06/2025

    Reisbureau voor mensen met een fysieke beperking opgericht

    21/05/2025
    Categorieën
    Copyright © 2023 | www.WeesMeer.nl
    • Privacy
    • Visie
    • Contact

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Sign In or Register

    Welcome Back!

    Login to your account below.

    Lost password?
    We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze site zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van deze site, gaan we ervan uit dat je ermee instemt.Ok