Facebook Twitter Instagram
    Trending
    • 10 vragen aan Charles Smeets: ‘De overstap naar duurzame energie moet via het hoofd naar het hart’
    • Reisbureau voor mensen met een fysieke beperking opgericht
    • FloraNL verlegt koers en richt zich op klant bloemisten
    • 10 vragen aan Bart Spandaw: ‘Mijn manier om te groeien is door actief te zijn in netwerken’
    • 10 vragen aan Marieke Pijler: ‘Ik maak ondernemers onvergelijkbaar’
    • 10 vragen aan Remco Coerman: ‘Ik wil een autoriteit worden op het gebied van het locatie-ongebonden wonen’
    • World Parkinson Day: Ernst Daniël Smid sprak over leven met Parkinson
    • MediKIT lanceert pilot automatische postverwerking huisartsen
    Facebook Twitter Instagram
    Login
    Wees Meer
    • Home
    • Artikelen
      1. Duurzaamheid
      2. Gezondheid
      3. Financieel
      4. Maatschappelijk
      5. Ontwikkeling
      6. Zichtbaarheid
      Featured

      NL Cares zoekt vrijwilligers voor de Warme Winter Weken

      By Redactie Weesmeer30/11/20210
      Recent

      10 vragen aan Charles Smeets: ‘De overstap naar duurzame energie moet via het hoofd naar het hart’

      05/06/2025

      10 vragen aan Bart Spandaw: ‘Mijn manier om te groeien is door actief te zijn in netwerken’

      28/04/2025

      10 vragen aan Marieke Pijler: ‘Ik maak ondernemers onvergelijkbaar’

      24/04/2025
    • Nieuws

      Reisbureau voor mensen met een fysieke beperking opgericht

      21/05/2025

      FloraNL verlegt koers en richt zich op klant bloemisten

      14/05/2025

      Marc van Eck, Eric Kramer en Kimberly Ofori in Raad van Advies sociaal netwerk Follow

      07/04/2025

      Woning verkopen in Ede: wat u moet weten

      28/03/2025

      Enliven lanceert inclusieprogramma na succesvolle pilot bij Microsoft Nederland

      25/03/2025
    • Over ons
      • Visie
      • Contact
    Wees Meer
    You are at:Home»Nieuws»1,45 Miljoen werknemers verzekerd voor 2e periode reparatie WW/WGA

    1,45 Miljoen werknemers verzekerd voor 2e periode reparatie WW/WGA

    0
    By Redactie Weesmeer on 18/05/2022 Nieuws
    SPAWW productiemedewerker HR

    SPAWW roept cao’s die dit nog niet gedaan hebben, snel hun deelname te verlengen, anders lopen werknemers tijdelijk onverzekerd rond

    1,45 Miljoen werknemers verzekerd voor 2e periode reparatie WW/WGA

    Inmiddels zijn 1,45 miljoen werknemers ook vanaf 1 oktober 2022 verzekerd van de reparatie WW/WGA via PAWW. Dat maakte de Stichting Private Aanvulling WW en WGA (SPAWW) vandaag bekend. Daarmee is de oproep van SPAWW om aandacht te vragen voor de verlenging van de regeling goed opgepakt door cao-partijen. De teller stond vorige maand nog op 1,3 miljoen werknemers.

    Met een PAWW-uitkering hebben mensen die werkloos of arbeidsongeschikt zijn langere tijd financiële armslag. Het gaat om een private regeling waaraan nu ruim 2,1 miljoen  werknemers via cao-afspraken aan meedoen. 1 Oktober 2022 is het moment dat de huidige PAWW-regeling afloopt. Sinds de laatste oproep meldde Bouw, Sociaal Werk, Kinderopvang, Jeugdzorg en nagenoeg de gehele financiële sector zich aan voor verlenging.

    Naast deze sectoren verwacht SPAWW de komende tijd ook nieuwe deelnemers zoals de uitzendbranche. Ook in andere aansprekende cao’s zijn afspraken gemaakt om aan te sluiten bij de PAWW. De grote Supermarkten en de Foodservice en de Groothandel In Levensmiddelen, AH-logistiek, Jumbo Distributiecentrum BV deden al mee en verlengen opnieuw hun deelname aan de PAWW. Een beperkt aantal cao’s- zeven in totaal- verlengt hun deelname niet. De grootste partij daarvan, Verpleeg- en Verzorgingshuizen en Thuiszorg (VVT), is voornemens via een alternatieve route de reparatie van de WW te verzorgen.

    Oproep om snel te verlengen
    Branches en werkgevers die nog niet verlengd hebben, maar dit wel willen, worden opgeroepen dit alsnog snel te doen. Het gaat om circa 120 cao’s en individuele werkgevers. In het geval zij de verlenging niet op tijd doorgeven, lopen hun circa 300.000 medewerkers namelijk het risico tijdelijk niet verzekerd te zijn. Zij kunnen dan geen gebruik maken van PAWW als zij in de periode na 1 oktober 2022 werkloos worden, tot de latere ingangsdatum van de nieuwe PAWW-regeling. Dit omdat de afhandeling van de aanvragen tijd in beslag neemt.

    Reparatie versobering WW en WGA
    Stichting PAWW is in 2016 opgericht om de verkorting van de WW en WGA te repareren (uitkeringen zijn toen verkort van 38 maanden naar maximaal twee jaar). SPAWW zorgt ervoor dat voormalige werknemers ook na afloop van de WW of loongerelateerde WGA nog maximaal 14 maanden een PAWW-uitkering krijgen. Zo geeft PAWW  werknemers meer zekerheid in complexe en onzekere tijden van een veranderende arbeidsmarkt, pandemie en dreigende recessies. De PAWW wordt gewaardeerd: deelnemers geven de PAWW een 7,7, zo blijkt uit het klanttevredenheidsonderzoek van de afgelopen drie maanden.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Redactie Weesmeer

      Heb jij interessant ondernemersnieuws of een inhoudelijk artikel passend bij een van de categorieën van WeesMeer? Mail ons redactie@weesmeer.nl

      Related Posts

      Reisbureau voor mensen met een fysieke beperking opgericht

      21/05/2025

      FloraNL verlegt koers en richt zich op klant bloemisten

      14/05/2025

      Marc van Eck, Eric Kramer en Kimberly Ofori in Raad van Advies sociaal netwerk Follow

      07/04/2025

      Comments are closed.

      • LinkedIn
      • Facebook
      • Twitter
      About

      Help mee om WeesMeer verder uit te bouwen.

      Deel je onze visie en wil je een bijdrage leveren aan het verder uitbouwen van WeesMeer?

      Stuur een mail naar info@weesmeer.nl en laten we de mogelijkheden bespreken.

      Recent posts

      10 vragen aan Charles Smeets: ‘De overstap naar duurzame energie moet via het hoofd naar het hart’

      05/06/2025

      Reisbureau voor mensen met een fysieke beperking opgericht

      21/05/2025

      FloraNL verlegt koers en richt zich op klant bloemisten

      14/05/2025
      Categorieën
      Copyright © 2023 | www.WeesMeer.nl
      • Privacy
      • Visie
      • Contact

      Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

      Sign In or Register

      Welcome Back!

      Login to your account below.

      Lost password?
      We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze site zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van deze site, gaan we ervan uit dat je ermee instemt.Ok