Facebook Twitter Instagram
    Trending
    • Reisbureau voor mensen met een fysieke beperking opgericht
    • FloraNL verlegt koers en richt zich op klant bloemisten
    • 10 vragen aan Bart Spandaw: ‘Mijn manier om te groeien is door actief te zijn in netwerken’
    • 10 vragen aan Marieke Pijler: ‘Ik maak ondernemers onvergelijkbaar’
    • 10 vragen aan Remco Coerman: ‘Ik wil een autoriteit worden op het gebied van het locatie-ongebonden wonen’
    • World Parkinson Day: Ernst Daniël Smid sprak over leven met Parkinson
    • MediKIT lanceert pilot automatische postverwerking huisartsen
    • Marc van Eck, Eric Kramer en Kimberly Ofori in Raad van Advies sociaal netwerk Follow
    Facebook Twitter Instagram
    Login
    Wees Meer
    • Home
    • Artikelen
      1. Duurzaamheid
      2. Gezondheid
      3. Financieel
      4. Maatschappelijk
      5. Ontwikkeling
      6. Zichtbaarheid
      Featured

      NL Cares zoekt vrijwilligers voor de Warme Winter Weken

      By Redactie Weesmeer30/11/20210
      Recent

      10 vragen aan Bart Spandaw: ‘Mijn manier om te groeien is door actief te zijn in netwerken’

      28/04/2025

      10 vragen aan Marieke Pijler: ‘Ik maak ondernemers onvergelijkbaar’

      24/04/2025

      10 vragen aan Remco Coerman: ‘Ik wil een autoriteit worden op het gebied van het locatie-ongebonden wonen’

      17/04/2025
    • Nieuws

      Reisbureau voor mensen met een fysieke beperking opgericht

      21/05/2025

      FloraNL verlegt koers en richt zich op klant bloemisten

      14/05/2025

      Marc van Eck, Eric Kramer en Kimberly Ofori in Raad van Advies sociaal netwerk Follow

      07/04/2025

      Woning verkopen in Ede: wat u moet weten

      28/03/2025

      Enliven lanceert inclusieprogramma na succesvolle pilot bij Microsoft Nederland

      25/03/2025
    • Over ons
      • Visie
      • Contact
    Wees Meer
    You are at:Home»Artikelen»Gezondheid»Nieuw platform De Zorgkeuze helpt bij juiste zorgmatch

    Nieuw platform De Zorgkeuze helpt bij juiste zorgmatch

    0
    By Redactie Weesmeer on 31/01/2022 Gezondheid, Maatschappelijk
    Ginger Fernandes | 30 procent van de mensen die wachten op zorg, staat op een foute wachtlijst. Ginger Fernandes start daarom het platform De Zorgkeuze.
    Ginger Fernandes

    Nieuw platform De Zorgkeuze helpt bij juiste zorgmatch

    30 procent van de mensen die wachten op zorg, staat op een foute wachtlijst en wacht dus voor niks. Dat blijkt uit onderzoek naar 43 Nederlandse zorginstellingen, uitgevoerd door Ginger Fernandes, die van het kastje naar de muur werd gestuurd rond de zorg voor haar kinderen. Zij begint daarom het platform ‘De Zorgkeuze’, voor het vinden van de juiste zorgmatch.

    Van die 30 procent onterecht wachtenden krijgt 10 procent bij de intake te horen dat er een mismatch is en 20 procent van de cliënten ontdekt later dat de zorgaanbieder hen niet kan helpen met hun zorgvraag. De eigen ervaring en de onderzoeksuitkomsten hebben Ginger Fernandes aangezet binnenkort het platform Zorgkeuze te lanceren, waarmee zij de zoektocht naar het vinden van de juiste zorgmatch wil verhelderen en versnellen.

    Ginger Fernandes is onderneemster uit Roosendaal met twee kinderen met ieder een eigen zorgvraag. Tijdens de zoektocht naar hulp voor haar kinderen kreeg zij te maken met eindeloze wachtlijsten bij zorgaanbieders, waarvan achteraf keer op keer bleek dat de aangeboden zorgopties voor haar kinderen niet altijd de beste waren. Het werd een lange, slopende weg naar passende zorg. Haar dochter kwam door onvoldoende erkenning van haar problematiek en het niet op orde zijn van het leerlingenvolgsysteem en -dossier zelfs een volledig schooljaar thuis te zitten. Ook was het een continu gevecht om ervoor te zorgen dat zij en haar man niet als overbezorgde ouders werden afgewimpeld en haar kinderen werden gezien en gehoord.

    Onderzoek naar ervaring zorg

    Uit het onderzoek bleek ook dat de betrokken instanties geen vergoeding bieden voor de uren die besteed worden aan het bepalen of mensen op de wachtlijst wel passen. Dit geeft zorginstellingen geen financiële prikkel om de wachtlijst te verkleinen en niet passende wachtenden door te verwijzen naar een aanbieder die beter aansluit. 63 procent van de zorgverleners had meer dan 60 (onbetaalde) minuten nodig voor intake en administratie. Het is dus zaak om te voorkomen dat er cliënten worden ingeschreven die uiteindelijk niet bij de zorgverlener komen.

    Andere uitkomsten:

    • Gemiddeld heeft 21 procent een wachtlijst met meer dan 10 hulpvragers. 79 procent heeft minder dan 10 hulpvragers in de wacht staan. Voor beide partijen is het belangrijk te weten of de wachtlijst de juiste is.
    • 17 procent van de mensen wordt na intake alsnog doorverwezen naar collega’s. Hierdoor moet de zorgvrager opnieuw op zoek naar de juiste zorg en de zorgverlener krijgt te maken met extra kosten, aangezien de intake en administratie al is verricht.
    • Bij 21 procent van de cliënten die met een behandeling starten, blijkt de werkwijze toch niet aan te sluiten en is alsnog doorverwijzing nodig.
    • Als iemand niet past bij de zorginstelling, blijkt 10 procent de klant te weigeren en niet door te sturen naar een meer passende aanbieder.

    Verandering naar passende zorg

    Ginger Fernandes is niet verbaasd over, maar ook niet blij met de uitkomsten van het onderzoek: “Ik vind het pijnlijk om alle verhalen te horen en te lezen. Ik kan me er boos over maken dat binnen het zorgstelsel in Nederland zo wordt omgegaan met kwetsbare mensen en hun naasten. Dat er door de zorgaanbieders, gemeenten en overheid besluiten worden genomen die meer te maken hebben met geld dan met erkenning van de cliënt en zijn/haar problematiek.”

    Met het onderzoek hoopt de onderneemster betrokken instanties bewust te maken van de noodzaak om meer aandacht te besteden aan de persoon achter de hulpvraag en zo een verandering in gang te zetten. Om hieraan bij te dragen, lanceert Ginger Fernandes binnenkort het platform ‘De Zorgkeuze’.

    Over ‘De Zorgkeuze’

    ‘De Zorgkeuze’ biedt mensen hulp bij het vinden van de juiste zorg en het verkorten van de tijd om die te vinden. Op het platform krijgen zorgprofessionals de mogelijkheid om de zorgvrager te voorzien van de gewenste informatie voordat zij aan een intensief traject beginnen. Geen promotie, maar echte informatie over zorg, kosten, wet- en regelgeving en de werkwijze waarmee een zorgvrager een keuze kan maken en op de juiste plek terechtkomt. Daarbij moet er ook een klik zijn tussen zorgvrager en verlener om een behandeling te laten slagen. En het is belangrijk dat gemeenten, zorgverzekeraars en professionals elkaar goed weten te vinden als onderlinge hulp, specifieke expertise of doorverwijzing nodig is. ‘De Zorgkeuze’ wil met deze cruciale informatie een verhelderende bijdrage leveren aan passende zorginzet.

    Je las dit artikel op WeesMeer, hét nieuwsplatform voor ondernemers met ambitie

    Altijd op de hoogte blijven van ons laatste nieuws? Abonneer je dan op onze nieuwsbrief.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Redactie Weesmeer

      Heb jij interessant ondernemersnieuws of een inhoudelijk artikel passend bij een van de categorieën van WeesMeer? Mail ons redactie@weesmeer.nl

      Related Posts

      World Parkinson Day: Ernst Daniël Smid sprak over leven met Parkinson

      14/04/2025

      MediKIT lanceert pilot automatische postverwerking huisartsen

      09/04/2025

      Thimon Ruikes nieuwe softwareontwikkelaar bij MediKIT

      19/03/2025

      Comments are closed.

      • LinkedIn
      • Facebook
      • Twitter
      About

      Help mee om WeesMeer verder uit te bouwen.

      Deel je onze visie en wil je een bijdrage leveren aan het verder uitbouwen van WeesMeer?

      Stuur een mail naar info@weesmeer.nl en laten we de mogelijkheden bespreken.

      Recent posts

      Reisbureau voor mensen met een fysieke beperking opgericht

      21/05/2025

      FloraNL verlegt koers en richt zich op klant bloemisten

      14/05/2025

      10 vragen aan Bart Spandaw: ‘Mijn manier om te groeien is door actief te zijn in netwerken’

      28/04/2025
      Categorieën
      Copyright © 2023 | www.WeesMeer.nl
      • Privacy
      • Visie
      • Contact

      Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

      Sign In or Register

      Welcome Back!

      Login to your account below.

      Lost password?
      We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze site zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van deze site, gaan we ervan uit dat je ermee instemt.Ok